بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو چیست؟
سه شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۳
0 نظر
1591 بازدید

سئو چيست؟
زماني که شما در يک موتور جستجو به دنبال يک موضوع خاص مي گرديد حتما متوجه اين موضوع شده ايد که برخي از وب سايت ها داراي رتبه هاي بالاتري مي باشند و در صفحات اوليه نمايش داده مي شوند و اين يعني توليد کردن صفحات وبي که براي موتورهاي جستجو جالب و فريبنده هستند. بهينه سازي صفحات وب اين است که شما در نتايج يک موتور جستجوي بزرگ بيشترين امتياز را داشته باشيد.

اهميت اين موضوع از آنجا ناشي مي شود که اکثر مردم از موتورهاي جستجو براي رسيدن به مطلب يا محصول مورد نظر خود استفاده مي کنند. شايد بتوان گفت که تقريبا همه افرادي که با وب سایت آشنايي هر چند کمي دارند، حداقل براي يک بار هم که شده واژه SEO را شنيده اند. اما SEO چيست؟ معناي لغوي SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهينه سازي موتور جستجو مي باشد. SEO يعني توليد کردن صفحات وبي که براي موتورهاي جستجو جالب و فريبنده هستند. بهينه سازي صفحات وب اين است که شما در نتايج يک موتور جستجوي بزرگ بيشترين امتياز را داشته باشيد.
به عنوان مثال در گوگل و ياهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتايج جستجو نگاه مي کنند. بنابراين براي داشتن ترافيک بالا از طرف موتورهاي جستجو، اين مسأله الزامي است که وب سايت شما در صفحه اول نتايج جستجو قرار گيرد.

علم بهينه سازي موتور جستجو در مورد روشهاي فني مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کليدي و عبارات کليدي و توضيحات مناسب وب سايت و کلاً محتوايي که موتورهاي جستجو دوست دارند، مطالعه مي کند. موتورهاي جستجو صفحات وب را به وسيله نرم افزار خزندگي (عنکبوت) پيدا و فهرست بندي مي کنند. متاسفانه تمام نرم افزارهاي خزندگي يک جور کار نمي کنند. براي مثال اگر صفحه وب شما در يکي از موتورهاي جستجو امتياز بالايي داشته باشد، ممکن است در ديگر موتورها اين چنين نباشد. يکي از کارهايي که متخصصان بهينه سازي موتورهاي جستجو انجام مي دهند، پيگيري تمام تغييرات عملکرد داخل موتورهاي جستجو است. بنابراين آنها ميتوانند صفحات وب را بر طبق اين تغييرات بهينه سازي کنند.

به علاوه آنها همراه با تغييرات موتورهاي جستجوي مختلف خود را تابع اين موتورها قرار مي دهند. هنگامي که شما يک طراح براي طراحي وب سايت تجاريتان در اصفهان و یا دیگر شهرها انتخاب مي کنيد، شما بايد از اين طراح درباره بهينه سازي موتورهاي جستجو سوال کنيد و بايد از او بخواهيد بر طبق اصول بهينه سازي براي موتورهاي جستجو ساخت صفحات وب سايت شما را شروع کند. در صورتي که اين کار طولاني تر از طراحي هايي که شما بيش از اين داشته ايد، نيست. اين کار خيلي آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که وب سايتتان بر روي وب قرار مي گيرد، شامل بهينه سازي براي موتورهاي جستجو شود. ل


 چرا SEO مهم است؟!
چرا بهينه سازي براي موتورهاي جستجو مفيد مي باشد. موارد ذيل برخي از دلايل اين موضوع مي باشند: 1- برتر بودن در نتايج جستجو مشتري هاي زيادي را به ديدار از وب سايت شما دعوت مي کند. 87 درصد تمام بينندگان شما از يک صفحه يک وضعيت دارند. 91درصد از کاربران اينترنت از موتورهاي جستجو استفاده مي کنند. طبق آخرين تحقيقات بيش از 250ميليون جستجو در روز در کشور انگليس انجام مي گيرد. 73درصد معاملات آنلاين به وسيله موتورهاي جستجو آغاز مي شود. 5.3 بيليون از وب سايت با هم بر سر رقابت پول هستند، اما واقعيت اين اين است که فقط کسرهاي از يک درصد به صفحه اول مي رسند.


چه کساني به SEO احتياج دارند؟
هر وب سايتي که به سوي تجارت و بازرگاني حرکت مي کند، بايد صفحات وب خود را براي موتورهاي جستجو بهينه سازي کند. هدف نهايي يک وب سايت جلب کاربران اينترنتي ميباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظيمي از کاربران اينترنتي وب سايت ها را در موتورهاي جستجوگر پيدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت يک وب سايت جديد و يا به روز کردن وب سايت قديمي خود را دارد بايد توجه داشته باشيد که براي پيشرفت بايد SEO را در اولويت قرار دهيد. به خاطر داشته باشيد که SEO شما را به مسابقه بزرگ مي برد و شما را در بازار معرفي ميکند.

 

نویسنده: شرکت فن آوران پیشرو ارتباط
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر