تاثیر هاست بر سئو (بهینه سازی سایت)
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
0 نظر
243 بازدید

تاثیر هاست بر سئو سایت ( بهینه سازی سایت) همیشه مورد بحث افراد و متخصصان حوزه سئو بوده است. هر موقع این بحث در فروم یا شبکه ای بیان شده است، شاهد انواع نظرات مختلف به صورت موافق و مخالف تاثیر هاست بر سئو بوده ایم. نکته ای که باعث جذاب شدن این موضوع شده است این است که، این مساله می تواند همه انواع پاسخ ها را شامل شود و در واقع آن ها به یک چالش اساسی بکشاند.

 

بعضی از افراد متعقد بر تاثیر هاست بر سئو هستند و بعضی دیگر وجود چنین رابطه ای را بین آن ها انکار می کنند. اگرچه تا الان کامنت ها و مطالب گوناگونی در این خصوص نوشته شده است اما در واقع باید بدانیم که فقط یک پاسخ صحیح برای این موضوع یعنی تاثیر هاست بر سئو، وجود دارد که یا آری است یا خیر.

 

اگر نظر ما را بخواهید باید بگوییم که بله، چنین تاثیری وجود دارد. در ادامه این مقاله می خواهیم به بررسی اجمالی این موضوع بپردازیم.


تاثیر هاست بر سئو ( بهینه سازی سایت )

همانطور که می دانید عوامل مهمی بر رتبه بندی سایت در گوگل وجود دارد. یکی از این عوامل، نزدیکی سرور با سایت شما است. گوگل اول از نظر جغرافیایی IP سرور شما را بررسی می کند که به بررسی فاصله شما با آن می پردازد. البته این مساله نمی تواند خیلی مهم باشد زیرا کمتر کسی سرور خود را از یک کشور دیگری خریداری می کند.

 

فقط به صورت توصیه کلی می توانیم بیان کنیم که اگر شما مثلا در کشور کانادا هستید، بهتر است که حتما سرور خود را از کانادا تهیه کنید. این مساله در بعضی از کشورهای اروپایی متفاوت است. برای مثال بعضی از سوئدی ها، سرور سایت خود را از هلند خریداری می کنند.

 

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید، رتبه آن در گوگل است. هر چه رتبه سرور در گوگل خوب باشید، تاثیر هاست بر سئو سایت شما بیشتر خواهد بود.

گران بودن یک هاست نمی تواند دلیلی بر خوب بودن آن باشد، چون بعضی از این شرکت ها چنین حقه ای را به کار می برند.

 

نکته بعدی قطع و وصل شدن سرور اصلی است. گوگل از ربات برای خزیدن در سایت ها استفاده می کند. ربات انسان نیست که فهم داشته باشد، سرور به دلایلی که ممکن است طبیعی باشد، از دسترس خارج شده است. اگر سرور شما برای مدتی از دسترس خارج شود و قطع گردد، این می تواند باعث منفی شدن تاثیر هاست بر سئو شود.

 

در واقع، یکی از دلایل سریع ایندکس شدن صفحات، سرور است. هرچه سرعت سرور بیشتر باشد، یعنی قطعی کمتر داشته باشد، رتبه شما در گوگل بهتر خواهد بود. البته این نکته را اضافه کنیم که تاثیر هایت بر سئو یکی از دلایل افزایش رتبه وب سایت است و شما باید نکات دیگر را هم در نظر بگیرید.

 

یکی دیگر از مسائلی که بیان شد، سرعت هاستینگ است. همانطور که می دانید سرعت سایت نیز یکی از عوامل مهم افزایش رتبه سایت در گوگل است. این مساله وابستگی زیادی به هاستینگ دارد و هر چه سرور هاست از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، سرعت سایت بیشتر خواهد بود.

 

در واقع بهتر است که بگوییم که اگر سرعت سایت شما بیشتر باشد، افراد زیادی کم کم جذب سایت تان می شود و این هاستینگ شماست که باید توانایی مدیریت و پاسخ گویی به درخواست این همه کاربر را داشته باشد. سرعت از عواملی است که هنگام بحث تاثیر هاست بر سئو مورد بررسی قرار می گیرد.

 

امروزه بیشتر افراد از خاصیت SSD برای سرور سایت خود استفاده می کنند. اما دلایلی که بعضی از SSD استفاده نمی کنند عبارتند از:

1. کمی گران است.

2. بهبود های پیشنهاد شده زیاد چشم گیر نیستند.

3. در صورت بروز مشکل سریعا آسیب می بیند و به سایت آسیب می رساند.

4. در صورت که درایو شما مشکل ببیند، احتمال پاک شدن تمامی داده ها وجود دارد.

ولی به هر حال SSD یک تکنولوژی به روزی است که امروزه استفاده می شود.
چگونه یک هاستینگ معتبر تهیه کنیم؟

برای تهیه هاستینگ معتبر، تست کردن هر کدام به نوعی وقت تلف کردن است. بهترین راه بررسی سایت ها که در خصوص تاثیر هاست بر سئو همیشه بحث می کنند. همیشه در این مکان ها، افراد بهترین شرکت های ارائه دهنده هاستینگ را نام می برند.

تنظیم : گروه خدمات و محصولات سیمرغ
منبع:seokar.com

 

افزایش رتبه در گوگل
بهینه سازی وب سایت
سئو و افزایش آمار بازدید
افزایش آمار بازدید سایت
افزایش آمار بازدید سایت در گوگل
طراحی انواع وب سایت های شرکتی
طراحی انواع وب سایت اداری
طراحی انواع وب سایت شخصی
طراحی وب سایت توسط گروه بازاریابی نوین برتر
فروش پنل مدیریتی پیامک
آموزش بازاریابی در اصفهان
طراحی وب سایت در اصفهان
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر