دلیل افزایش وزن آیفون 6S و 6S پلاس چیست ؟
سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
0 نظر
1564 بازدید


چهارشنبه هفته گذشته در کنفرانسی که اپل برگزار کرد آیفون های جدی با نام های 6S و 6S Plus معرفی شدند این آیفون ها از نظر ظاهری تفاوتی با نسل پیشین خود نداشتند اما وزن آن ها افزایش یافته است ،دلیل این افزایش وزن چیست؟ در ادامه با جزئیات بیشتر در خدمت شما هستیم.

 

اگر بار اولی باشد که آیفون 6اس و 6 ا‌س پلاس را در دست بگیرید ‌متوجه خواهید شد که وزن ان نسبت به آیفون 6 و اس 6 پلاس افزایش یافته است عده ای بر این باورند که این افزایش وزن ناشی از استفاده ا‌ز آلومینیوم 7000 است که اپل برای رفع مشکل خم  شدن به کار گرفته است اما باید اعلام کنیم استفاده از این آلیاژ جدید و مقاوم نه تنها وزن را افزایش نمیدهد بلکه منجر به کاهش وزن تلفن همراه نیز خواهد شد پس با خود فکر میکنید دلیل این افزایش وزن چیست ؟ چرا وزن تلفن های جدید افزایش یافته است ؟

هر دوی آیفون‌های جدید نسبت به نسل قبلی خود 11 درصد وزن بیشتری دارند و دلیل آن استفاده از آلومینیوم 7000 نیست بلکه ،بنابر گفته‌ی اپل، آلومینیوم مورد استفاده در آیفون6 اس پلاس تنها دو گرم نسبت به نسل قبلی وزن بیشتری دارد و حتی آلومینیوم بکار رفته در آیفون6 اس نسبت به آیفون 6، یک گرم سبک‌تر است. بنابراین ممکن است آلیاژ جدید مصرفی آیفون‌های جدید را از Bendgate دیگر نجات دهد اما دلیل افزایش وزن آن‌ها نیست.دلیل اصلی این افزایش در وزن، استفاده از صفحه نمایش لمس سه بعدی است. در آیفون 6 صفحه نمایش 12 گرم وزن داشته اما حالا این مقدار به 29 گرم رسیده است. 17 گرم اضافه شده به دلیل لایه‌ی جدیدی است که برای اندازه‌گیری مقدار فشار، بکار گرفته شده است.

منبع : وب سایت به روز رسانی

 


 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر