مايكل فررو كارآفريني از راه صبحانه!!

يلي از پدر و مادرها از اينكه فرزندانشان علاقه‌اي به خوردن صبحانه ندارند، گله‌مند هستند و خيلي‌هاي ديگر نيز اصلاً وقت خوردن صبحانه و درست كردن چاي و خريد نان تازه و اين قبيل كارها را ندارند. شايد بهتر است بگويم حوصله اين كارها را ندارند. اما اگر كمي تغيير در خوراك صبحانه به‌وجود آيد و به قول معروف براي بچه‌ها ميز صبحانه را جذاب‌تر كنيم، مسلماً خواهيد ديد اشتياق كودكان به خوردن صبحانه بيشتر مي‌شود.

پزشكان مهمترين وعده غذايي روز را صبحانه مي‌دانند و حتي افراد چاق را به خوردن صبحان تشويق مي‌كنند. اروپاييان كه در صنعت غذاسازي از ما جلوتر هستند دايماً در حال معرفي خوراكي‌هاي جديد هستند و ما همچنان نان و پنير و كره را برسر ميز صبحانه مي گذاريم. هر چند هيچ ايرادي در نان و پنير و ... نيست ولي بهتر است براي خوراندن آن به بعضي از فرزندانتان سفره صبحانه را جذاب‌تر كنيد. اين مشكل نه قفط در بين ما كه در بين غربي‌ها هم مشهود بوده است. به همين خاطر در دهه 1940 يك شركت اروپايي، محصول جديدي به نام «نوتلا» (Nuttella) به كساني كه علاقه‌اي به خوردن صبحانه به‌طور سنتي نداشتند، معرفي كرد. تا به امروز تقريباً سه نسل از اروپاييان با خوردن «نوتلا» بزرگ شده‌اند. «نوتلا» را «پيترو فررو» كه يك كلوچه‌ساز و شيريني‌پز بود در شركت «فررو» تهيه كرد.

در آن زمان براثر جنگ جهاني دوم، كاكائو كمياب بود و به همين دليل «فررو» كاكائو را با فندق برشته شده، روغن كاكائو و روغن گياهي مخلوط كرد تا يك خوراكي جديد به صرفه براي ماليدن روي نان به نام «پاستا جون دوجا» تهيه كند. در فوريه 1946، ميلادي 660 پوند از اين محصول فروخته شد. «فررو» براي اينكه بتواند جوابگوي اين همه تقاضا باشد، با كشاورزان محلي صحبت كرد تا بيشتر به توليد فندق بپردازند. در سال 1946 «فررو» محصول «سوپر كرم جون دوجا» را تهيه كرد كه ارزان‌تر بود.

اين خوراكي آن قدر مورد استقبال قرار گرفت كه سوپر ماركت‌هاي ايتاليا سرويس جديدي را براي مشتريان خود به نام آغشتن راه انداختند.

كودكان ايتاليايي مي‌توانستند با يك تكه نان به اين سوپر ماركت‌ها بروند. و سراغ اين سرويس را بگيرند و سپس خدمه سوپر ماركت با يك چاقو نان بچه‌ها را شكلاتي مي‌كردند.

در سال 1964،‌اين خوراكي به «نوتلا» تغيير نام داد و بازاريابي براي آن در خارج از ايتاليا آغاز شد. امروزه «نوتلا» پرطرفدارترين غذاي خامه مانند در اروپا به شمار مي‌رود.

در آلمان «نوتلا» پرطرفدارترين غذاي صبحانه است. در ايتاليا و فرانسه نيز «نوتلا» پس از بازگشت از مدرسه در بين دانش‌آموزان محبوب است. «ميچل فررو» متولد 1927 و يكي از ميلياردرهاي جهان اكنون مالك شركت فررو، است.

«ميچل فررو» ايتاليايي در سال 2002 شكلات سازي Ferrero SPA، يكي از بزرگترين شكلات‌سازي‌هاي اروپا را با فروش 4 ميليارددلار در اختيار خود گرفته است. از مارك‌هاي معروف اين شركت Ferrero Rocher، Nuttella و همچنين Kinder Eggs يا همان تخم‌مرغ شانسي را مي‌توان نام برد. تخم‌مرغ شانسي‌هاي «فررو» در سال 1974 روانه بازار شد. تخم‌مرغ شانسي‌ها شكلاتي هستند و داخل آنها اسباب‌بازي مخصوص كودكان قرار دارد كه معمولاً جنبه كلكسيوني براي بچه‌ها دارد و همين باعث مي‌شود كه مدام به خريد آنها علاقه پيدا كنند. هر چند طعم خوشمزه آنها را نيز نبايد فراموش كرد. البته اسباب‌بازي‌هاي داخل تخم‌مرغ شانسي‌ها به خاطر داشتن قطعات ريز براي كودكان زير سه سال اصلاً مناسب نيست. اسباب‌بازي موجود در «Kinder Eggs» ساخت يك شركت كوچك در تورين ايتاليا به نام «Produzioni Editoriali Aprile» است كه موسس آن دو برادر هستند. در آمريكا فروش «Kinder Eggs» در صورتي كه داخل آن اسباب‌بازي باشد از سوي دولت آمريكا به خاطر مسايل ايمني ممنوع شده است. درعوض در اين تخم‌مرغ‌هاي شكلاتي، شكلات قرار دارد. خيلي از بزرگسالان اروپايي نيز به جمع‌آوري اسباب‌بازي داخل تخم‌مرغ‌ها علاقه دارند و حتي بازاري نيز براي آن تهيه شده است. مخصوصاً در آلمان چنين بازاري طرفداران زيادي دارد.

«نوتلا» 15 درصد چربي، 9 درصد آهن و 4 درصد كلسيم دارد.