متصل بودن گوشی به شارژر در طول شب تا صبح، ایرادی ندارد؟
دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵
0 نظر
573 بازدید

متصل بودن گوشی به شارژر در طول شب تا صبح، ایرادی ندارد؟

 

خیلی از ماها این عادت را داریم که شب هنگام خواب گوشی را به شارژ بزنیم و تا صبح آن را رها کنیم. علاوه بر این که قطعا عوارض امواج الکترومغناطیسی آن (روش های کاهش این عوارض) گریبان گیرمان می شود، آیا این کار به باتری گوشی نیز صدمه می زند؟ آیا باعث می شود که از عمر باتری کم شود؟ با ما همراه باشید.

 

به طور کل این که گوشی خود را شب در حالت شارژ تا صبح رها کنید مشکل "جدی" به وجود نمی آورد چرا که اکثر دستگاه های جدید بعد از شارژ کامل جریان برق را قطع می کنند. اما با این حال مواردی هم وجود دارد که باعث کاهش عمر باتری شده است.

 

دمای بالا، باعث ضعیف عمل کردن باتری های لیتیوم یونی می شود. همچنین اگر هنگام شارژ، باتری دستگاه شما داغ می شود، بهتر است قبل از به شارژ زدن قاب آن را در بیاورید چرا که وجود قاب، باعث می شود تا گرما تولید شده توسط باتری خارج نشود. با خارج نشدن گرما، دمای باتری بیشتر بالا رفته و باعث اکسید شدن سلول های آن می شود که در نتیجه عمر و ظرفیت باتری را کاهش می دهد.

 

در رابطه با گوشی های غیر هوشمند و قدیمی نیز به دلیل استفاده تکنولوژی قدیمی در آن، سعی کنید که هرگز آن ها را به مدت زیاد ( مثلا شب تا صبح) در معرض جریان برق قرار ندهید. چرا که بعد از مدتی کارایی باتری به شدت افت کرده و باعث باد کردن آن می شود.


باتری را به 100% نرسانید

بهترین حالت برای باتری لیتیوم یونی این است که که شارژ آن را بین 50 تا 80 نگه دارید. این کار به یون های شارژ شده اجازه می دهد تا به کار بیفتند و طول عمر باتری شما حفظ شود. تا جایی که امکان دارد از شارژ کردن 0 تا 100 گوشی همراه خود پرهیز کنید چراکه باعث افت شدید عملکرد باتری و کوتاه شدن عمر آن می شود.


شارژر و کابل با کیفیت تهیه کنید

عامل مهم و تاثیر گذار دیگر استفاده از کابل و شارژرهای با کیفیت است. سعی کنید شارژر و کابل را از شرکت های معتبر خریداری کنید. استفاده از محصولات ارزان و بی نام و نشان، ریسک بزرگی است و چون خیلی از این محصولات استانداردهای ایمنی را رعایت نمی کنند، می توانند منجر به زدن آسیب جدی به دستگاه شما شوند.


سخن آخر

برای داشتن باتری با عمر طولانی، شارژ آن را بین 50 تا 80 نگه دارید و از 0 تا 100 شارژ کردن تلفن همراه خودداری کنید. همچنین شارژر و کابل های خود را از شرکت های معتبر ارائه دهنده گارانتی تهیه کنید و هنگام شارژ اجازه ندهید دما بیش از حد بالا رود و در صورت لزوم گوشی را از قاب خارج کنید.

منبع:بروزرسانی، جی اس ام

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر