مهندسی تبلیغات
سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
0 نظر
2399 بازدید

مهندسي تبليغات
استراتژي هنر رسيدن به هدف است.
آيا تا به حال به تعريف استراتژي فروش فکر کرده ايد؟احتمالا تعريف هاي زيادي را ديده يا شنيده ايد ولي به اين تعريف از استراتژي فروش توجه کنيد: " استراتژي هنر رسيدن به هدف است." حال وقت آن رسيده که براي فعاليت خود يک استراتژي تعريف کنيم.

استراتژي يعني چه؟
استراتژي يعني داشتن يک "نقشه راه" براي رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده! و مي توان براساس آن جزئيات را هم طراحي و تنظيم کرده و به نگارش در آورد. اين نوشته  "سند استراتژي" نام دارد. اين يعني مهندسي کردن فروش؛ يعني براي بازار کالا برنامه داشتن و مديريت کردن بازار. بر اين اساس سند استراتژي طرح جامعي است که نشان مي دهد از چه راهي رفت و چه شيوه اي به کار بست تا به اهداف مورد نظر دست يافت.

از تاکتيک و تکنيک چه مي دانيد؟
بيائيد موضوع را جزئي تر بررسي کنيم تا روشن شود براي رسيدن به قله موفقيت و  تسخير بازار و حتي در مواقع خاص يا شرايط مختلف چه اقداماتي مي توان انجام داد.
خب شما چه فکري داريد؟! آيا مي دانيد در چند جمله بالا هم "تاکتيک" تعريف شد  و هم "تکنيک".
بله، تمام راه هایی که به ذهن شما می رسد "تاکتیک" و همه عملکردها "تکنیک" نام می گیرد.

بازخوانی و نتیجه این دیدگاه
شما می خواهید برای تسخیر بازار و فروش بیش از پیش کالای خود برنامه ریزی کنید؛ منطق می گوید: اگر قوانین بازار را می شناسید، از ایده های خود استفاده کنید و اگر قوانین بازی را نمی دانید، از یک کارشناس استفاده کنید تا او برای شما "تاکتیک" طراحی کند.
کارشناس، قوانین بازی در میدان مسابقه را می داند و بازار را از پیش می شناسد. حتی قادر است یک بازی راه بیندازد که برنده آن شما باشید. این یعنی "مهندسی" کردن. در انتخابات ریاست جمهوری سراسر جهان "مهندسی انتخابات" تعریف شده است. در این دیدگاه، چند جزء اهمیت دارند مانند "بازار"  و "کالا". اما سه جزء دیگر از همه مهم تر است: "مشتری"، "رقیب" و "فرصت".

"مشتری" هدف مشترک شما و رقیب است. "رقیب" از رسیدن شما به هدف مانع می شود. اما "فرصت" غنیمت این لحظه است. همین لحظه ای که در حال صحبت و ارتباط برقرار کردن با مشتری هستید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر