موفقیت برند کنت کول
چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴
0 نظر
1024 بازدید

برند کنت کول يک برند آمريکايي است که در سال 1982 توسط طراحي به نام Kenneth Cole که در اصل به عنوان يک شرکت کفش تاسيس شد، کشف شد.
افتتاح اين کمپاني يک موفقيت بزرگي بود که توانست توليدات خود را از کفش هاي زنانه و مردانه به لباس هايي زيبا و شيک گسترش دهد. همچنين يک خط توليدي از زيور آلات به همين نام در دست داشت که محصولات خود را با نام هاي: Kenneth Cole New York, Kenneth Cole Reaction, Gentle Souls, Unlisted ,Tribeca. به بازار مد عرضه مي نمود .
کنت کول فعاليت عطري خود را در ابتدا توسط همکاري با کمپاني Coty آغاز کرد و آنها را توسط برندهايي همچون : Kenneth Cole, New York, the Reaction labels ارايه مي نمود.
عطر کنت کول در بازه زماني 2002 تا 2013 داراي 14 عطر و ادکلن در کارنامه عطري خود مي باشد.

 

خلاصه ای از بیوگرافی کنت کول

کنت در اواخر دهه 1950 در نيويورک در يک خانواده متوسط به دنيا آمد. پدرش چارلي کول توليدکننده نوعي کفش زنانه بود که با توجه به تغييراتي که در مدل‌هاي کفش به وجود مي‌آورد، هربار از استقبال بسيار خوبي بهره‌مند مي‌شد. اين امر سبب شده بود که هميشه اعضاي خانواده در کنار هم پيرامون مدل‌هاي جديد و نحوه طراحي کفش با يکديگر به گفت‌وگو بپردازند و به اين ترتيب جو خاصي در خانه پديد آمده بود؛ اما عليرغم تمامي اين صحبت‌ها، کنت علاقه‌اي به طراحي از خود نشان نمي‌داد و ترجيح مي‌داد که جهت ادامه تحصيل وارد دانشگاه شود. از همين‌رو تصميم خود را مطرح کرد و قرار شد از سال جديد او به دانشگاه برود و در رشته حقوق مشغول به تحصيل شود. پدر نيز با اين تصميم او موافقت کرد و قرار بر اين شد تا در فصل تابستان پيش از شروع کلاس‌ها کنت در مغازه پدر مشغول به کار شود تا بتواند مخارج اوليه تحصيل خود را پرداخت نمايد.

با شروع کار نزد پدر، کنت دريافت که چندان هم نسبت به اين شغل بي‌علاقه نيست و اندکي بعد چنان دلبستگي به آن پيدا کرد که يکباره تصميم خود را مبني بر ادامه تحصيل فراموش نمود.
در پايان تابستان او تصميم گرفت که در نيويورک نزد خانواده‌اش بماند و در همين حرفه مشغول به کار شود.درسال 1982 زماني که تمام فوت‌وفن لازم در اين حرفه را آموخت، تصميم گرفت که براي خودبه طور مستقل کار کند و از اين رو شرکتي تحت عنوان کنت کول بنا کرد تا در زمينه طراحي کفش و مدهاي جديد آن به کار بپردازد. در ابتداي امر اروپا و بازارهاي کفش آن را نشانه گرفت، اما از آنجا که هيچ‌کس با نام او آشنايي نداشت، کار با سرعت بسيار اندکي جلومي‌رفت تا اين‌که در اولين نمايشگاهش در هتل هيلتون منهتن توانست با درخشش فوق‌العاده‌اش سري در ميان سرها درآورد.
روند کار اين‌گونه بودکه جهت اجاره هريک از غرفه‌ها در اين نمايشگاه مي‌بايست پول کلاني هزينه مي‌شد و ازآنجا که کنت چنين توانايي را در خود نمي‌ديد تصميم گرفت کاري متفاوت از ديگران انجام دهد.
او با زيرکي هرچه تمام‌تر نام شرکتش را به «Production Kenneth Cole» تغيير داد و اينگونه ادعا کرد که يک کمپاني توليد فيلم دارد و قصد دارد فيلمي بسازد تحت عنوان «تولد يک شرکت توليدي کفش» و آن را درنمايشگاه به نمايش درآورد.
مسئولين نمايشگاه به راحتي با طرح او موافقت کردند و کنت توانست در طي مدت دو روز و نيم با نمايش فيلم در هتل هيلتون، چهار هزار کفش خود رابه فروش برساند و اينگونه بود که تجارت او آغاز شد.
در سال 1985 با استفاده از اين ترفند،‌ با يک تير دو نشانه زد. در اين سال او به تبليغات جهت لزوم آگاهي مردم از بيماري ايدز پرداخت و يک فيلم تبليغاتي جهت هشدار در مورد اين معضل ساخت.
اگرچه افراد حاضر در اين فيلم همه با پاي برهنه حرکت مي‌کردند و هيچ‌ يک کفشي برپا نداشت،اما بسيار موفقيت‌آميز بود چرا که هم خود را در جرگه مبارزان ايدز معرفي کرده بود وهم نام و مارک خود را بيش از پيش مشهور ساخته بود.
حال او ديگر علاوه بر يک توليدکننده و طراح، به نام يک انسان بشردوست نيز شناخته شده بود. در موارد متعدد و در مناسبت‌هاي گوناگون مقداري از سود فروش خود را به موسسات گوناگون که به معضلات اجتماعي مي‌پرداختند،مي‌بخشيد و آن‌ها را در اين راه ياري مي‌نمود.
در سال 1986، کنت با ماري کمو دختر فرماندار سابق نيويورک ازدواج کرد و از اين طريق وارد عرصه سياست شد. پيشرفت او در اين عرصه نيز همچون تجارت با زيرکي همراه بود و توانست به سرعت با خانواده کلينتون و کندي رابطه دوستانه نزديکي برقرار کند؛ تا جايي که بيل کلينتون او را يکي از هم‌بازي‌هاي گلف خود مي‌داند و روزهاي تعطيلش را با او مي‌گذراند.
در سال 1988 کنت دامنه فعاليت‌تجاري خود را گسترش داد و وارد بازار عينک‌هاي آفتابي شد. در سال 1994 نيز با ورودکامل او به عرصه پوشاک مردانه و زنانه و طراحي انواع لباس‌هاي مختلف چنان شهرتي ازآن خود کرد که بعدها هيچ‌کس از ورود مارک، کنت کول به بازار کيف و ساعت متعجب نشد.
درحال حاضر با داشتن بيش از 80 شعبه و 4500 مغازه که اجناس او را به فروش مي‌رسانند،کنت کول امپراطور قلمرويي است که تنها در سال 2004 درآمدي معادل 515 ميليون دلار داشته است.

 

منبع: http://www.noandishaan.com

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر