میزان اینترنت مصرفی تماس صوتی تلگرام چقدر است؟
شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶
0 نظر
252 بازدید
قابلیت فوق العاده تماس صوتی تلگرام برای تمامی کاربران فعال شده است و تمامی اپراتور ها هم از این قابلیت پشتیبانی می کنند، حال این سوال پیش می آید که میزان اینترنت مصرفی تماس صوتی تلگرام چقدر است؟همراه ما باشید.
 

کیفیت تماس صوتی، و در نتیجه حجم مصرفی در هر دقیقه به کانکشن اینترنت شما بستگی خواهد داشتدر تستی که با اینترنت ۲ مگابیت انجام داده شد ۱ دقیقه تماس صوتی، حدودا ۳۶۰ کیلوبایت حجم مصرف کرد (۲۰۰ کیلوبایت صدای ارسالی و ۱۶۰ کیلوبایت صدای دریافتی) که مقدار اندک و به صرفه‌ای به حساب می‌آید.

 

اگر احساس می‌کنید مصرف دیتای تماس‌ها زیاد است، می‌توانید با مراجعه به تنظیمات تلگرام و بخش Data and Storage Settings، گزینه‌ی Use Less Data را فعال کنید تا با کاهش نامحسوس کیفیت "صدای شما" در تماس، حجم مصرفی نیز کاهش یابد.

 

 

در پنجره ای که بر روی صفحه ظاهر می شود سه گزینه را در اختیار خواهید داشت. بصورت پیش فرض گزینه ی اول فعال بوده و بدین معنی است که تلگرام به میزان اصلی، از دیتای اینترنت شما مصرف کند. اما با انتخاب گزینه ی دوم یعنی Only on mobile data همانطور که از نامش پیداست، کار کاهش مصرف اینترنت تنها در زمانی صورت می گیرد که شما به اینترنت سیم کارت متصل هستید. با انتخاب گزینه ی سوم یعنی Always نیز می توانید همواره و تحت هر شرایطی در مصرف دیتای خود در هنگام تماس صوتی تلگرامی صرفه جویی کنید.

 

 

با روشن کردن این ویژگی، بخش دیتای ارسالی، یعنی صدای ما، از ۲۰۰ کیلوبایت به ۱۶۰ کیلوبایت کاهش یافت.

 

منبع : بروزرسانی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر