از دلایل زود خالی شدن باتری موبایل با خبر شوید
یکشنبه ۲۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
1084 بازدید

در هنگام خریداری موبایل و دستگاه های هوشمند بسیار به طول عمر باتری توجه می کنیم.هر چه دستگاه صفحه نمایش بزرگتر و لمسی داشته باشد میزان مصرف باتری آن نیز بالاتر می شود.در این قسمت میخواهیم شما را با عواملی که باعث می شود باتری زود تر تمام شود آشنا کنیم.با ما همراه باشید.

1-استفاده از تصاویر پس زمینه زنده Live Wallpaper:

بسیاری از کاربران تمایل دارند از تصاویر زنده برای دستگاه خود استفاده کنند.در عین زیبا بودن باعث زود خالی شدن باتری موبایل میشود.اگر هم میخواهید استفاده کنید بهتر است سرعت انیمیشن را کم کرده تا انرژی کمتری مصرف کند.شما میتوانید بر اساس نوع صفحه نمایش خود تصویر پس زمینه مناسب تری انتخاب کنید.مثلا برای صفحه نمایش AMOLED تصاویری که نقاط تیره یا سیاه دارند بسیار بیشتر توصیه میشود.زیرا  در این صفحه نمایش پیکسل های سیاه خاموش هستند.

 

2-استفاده از برنامه هایی که اعلان دهنده هستند:

بسیاری از برنامه نظیر فیسبوک و ... دارای اعلان یا Notification هستند که در خالی شدن باتری نقش دارند.برنامه هایی مانند viber و Gmail میزان بیشتری باتری مصرف می کنند.اگر نیازی به آنها ندارید بهتر است غیر فعال کنید یا زمان چک شدن آن ها را افزایش دهید.

 

3-تنظیمات صفحه نمایش:

گوشی های قدیمی عمر باتری بالایی داشتند و تا سه روز شارژ را نگه میداشتند.در گوشی های امروزی میتوانید با تغییرات در میزان نور صفحه نمایش , مدت زمان روشن ماندن آن در setting به بالا بردن عمر باتری کمک کنید.

 

4-بستن برنامه های غیر ضروری:

هنگام استفاده از برنامه ها بهتر است ابتدا آن ها را کامل ببندید بعد به صفحه اصلی یا Home Screen بروید.

 

5-استفاده از Wifi و Bluetooth و ...:

با روشن بودن شبکه هایی مانند Wifi  یا بلوتوث در صورت اسفاده نکردن شما به زودتر خالی شدن باتری کمک میکنید.برای شبکه اینترنت بهتر است کاربران ایرانی بهتر است شبکه خود را بر روی GSM ONLY قرار دهند.

منبع : وب سایت بروز رسانی

با ما در کانال دید و انرژی مثبت همراه شوید. منتظر حضور سبز شما هستیم. برای ورود روی عکس زیر کلیک کنید:

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر