ماجراى هك حساب كاربرى تلگرام ١٥ ميليون ايرانى از چه قرار است؟
شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵
1 نظر
625 بازدید

 چگونه مطمئن شویم امنیت حساب تلگرام ما برقرار است؟حمله ی عظیم سایبری که اخیرا علیه تلگرام در ایران صورت گرفت بر چه اساسی بود؟ و چگونه صورت گرفت؟ و اما پاسخ این سوالات را در این مقاله بخوانید.

 

جریان هک حساب كاربرى تلگرام ۱۵ ميلیون کاربر ایرانی از این قرار بود که افرادی شماره تلفن همراه ميلیون ها ایرانی را بررسی کردند و در این بین از اتصال ۱۵ ميلیون خط تلفن همراه ایرانی به تلگرام مطلع شدند و آن ها فقط توانستند اطلاعاتی که در دسترس عمومی قرار دارد را بدست آورند و به خود حساب های کاربری دسترسی و نفوذ پیدا نکردند.

 

با این حال از آنجایی که در سال جاری محدودیت های ویژه ای بر روی برنامه نویسی تلگرام اعمال شده، چنین هک گسترده ای که اذهان عمومی را با تصوراتی غلط (مبنی بر هک اطلاعات شخصی) درگیر این ماجرا کرده است امکان پذیر نمیباشد.

 

همه میدانیم که تلگرام بر پایه ی شماره ی تلفن همراه اشخاص عمل میکند و فعال ميشود و با این حال هر کس میتواند بررسی کند که آیا شماره ای در تلگرام فعال میباشد یا نه، در نتیجه جوسازی این افراد با تیتر درشت "هک حساب کاربری تلگرام ۱۵ میليون ایرانی" آنچنان کار خارق العاده ای نیست.

 

در این جا روشی را به شما پیشنهاد میکنیم تا امنیت دسترسی به داده های شخصی شما در تلگرام به صددرصد نزدیک شود و این روش یکی از قابلیت هایی میباشد که سال گذشته به تلگرام افزوده شده.

 

از آنجایی که فعال سازی و نفوذ به تلگرام افراد از طریق پیامک صورت میگیرد و در صورتی که حتی احساس میکنید در بدترین حالت اپراتور تلفن همراه شما به پیامک هاى شما نفوذ دارد، از "تایید هویت دو مرحله ای " استفاده کنید تا حسابتان به وسیله ی رمز عبور محافظت شود، با فعال سازی این قابلیت، شخص هکر و یا سواستفاده گر حتی با داشتن پیامک فعال سازى نمیتواند به حساب تلگرام شما درسترسی پیدا کند.

 

تایید هویت دومرحله ای را از طریق زیر میتوانید فعال کنید:

Open Telegram> Settings> Privacy and Security> 2-Step Verification

همچنین در قسمت

Privacy and Security > Active Sessions

لیست تمام دستگاه هایی که به حساب کاربری تلگرام شما متصل میباشد را نشان میدهد و شما میتوانید از همان قسمت دسترسی هر یک از دستگاه ها را خاتمه دهید.

منبع : وب سایت بروزرسانی
 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
http://academyit.net
۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۰۳:۴۱
جالب بود مرسی