۴ روش برای تبدیل به فردی شادتر
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
976 بازدید

 اگر فکر می‌کنید فرد شادی نیستید، با ما همراه باشید تا ۴ روش ساده برای دستیابی به شادی به شما معرفی کنیم.

دستیابی به شادی در زندگی روزمره، تأثیر مثبتی بر روی سلامت عمومی شما خواهد داشت. طبق یک تحقیق، شادی تأثیر مثبتی بر روی کاهش سطح کورتیزول دارد. کورتیزول هورمون استرسی است که با بیماری‌هایی مانند دیابت نوع ۲، فشارخون بالا و بیماری‌های خودایمنی ارتباط دارد. اگر فکر می‌کنید فرد شادی نیستید، چه کارهایی می‌توان برای تغییر این وضعیت انجام داد؟

شادی فردی را می‌توان از طریق مدیتیشن (مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است) به دست آورد. مدیتیشن به این فرایند کمک می‌کند؛ زیرا به شما زمان می‌دهد تا فکر کنید، آرامش درونی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود ارزیابی درستی از جایگاه خود در زندگی و هدفتان به دست آورید. همچنین مدیتیشن به کاهش استرس و تسکین علائم اضطراب و افسردگی کمک می‌کند.
اگر می‌خواهید شما نیز از مدیتیشن استفاده کنید، به نکاتی که در ادامه در مورد نحوه مدیتیشن برای دستیابی به شادی در زندگی روزمره، بهبود کیفیت زندگی و سلامت آمده، توجه کنید.

 

۱. اولین چیزی که در ابتدای روز فکر می‌کنید، یک فکر شاد باشد. زمانی که هر روز صبح به‌ آینه نگاه می‌کنید و به چیزهایی که می‌خواهید تغییر دهید، فکر می‌کنید، در واقع این افکار را شما انتخاب می‌کنید. با خود عهد کنید که صبح روز بعد، تفکر متفاوتی در مورد خود داشته باشید و خوشحال باشید. به جای این که اول صبح به تماشای تلویزیون بپردازید، به یک آهنگ گوش دهید. فهرستی از آهنگ‌های مثبت و شاد آماده کنید تا روحیه شما را بهبود بخشند و روحتان را شاد کنند. اگر چند دقیقه زمان دارید، بنشینید و به هنگام گوش دادن به این آهنگ‌ها تعمق کنید.

 

۲. از افکار منفی دور شوید. آیا افکار ناخوشایند و مخرب در مورد خود یا دیگران مزاحم شما هستند؟ اگر این‌طور است پیشنهاد می‌کنیم این روش را به کار بگیرید؛ یک دستبند لاستیکی روی مچ خود ببندید و هر بار که افکار منفی در مورد خود یا دیگران به سراغتان آمدند، دستبند لاستیکی را بکشید و ول کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از افکار منفی دور بمانید.

 

۳. کودک درون خود را رها کنید. زمانی که در مورد مسئولیت‌ها و تعهدات خود احساس فشار کردید، از این دنیا خارج شوید، کامپیوتر و گوشی خود را خاموش کنید و به کودک درونتان مراجعه نمایید. زمانی که بچه مانند می‌شویم، ظرفیت خود برای کنجکاوی و خلاقیت را افزایش می‌دهیم. در طول روز یک وقفه خیال‌پردازی به خود بدهید. تنها بنشینید و حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه به تجربه جذابی که همیشه دوست داشتید انجام دهید، فکر کنید. از حماقت‌ها استقبال کنید و خوش بگذرانید. این انرژی کودکی باعث می‌شود دیدی مثبت‌تر به دست آورید و فشار از بین می‌رود.


۴. بخوابید تا ذهنتان ترمیم شود. خواب برای دستیابی به سلامت مهم است؛ اما افراد معمولاً فراموش می‌کنند که خواب یک فعالیت روحی است که هم از لحاظ ذهنی و هم از لحاظ احساسی مزایایی در بر دارد. کمبود خواب یکی دیگر از موانع شادی در زندگی است. برای این که خواب شبانه خوبی داشته باشید،( روش های مختلفی وجود دارد ) از این روش تنفس استفاده کنید؛ روی رختخواب بنشینید یا دراز بکشید ، دهان خود را همانند زمانی که سکه‌ای بین لب‌ها نگه داشته‌اید، نگه‌دارید. از طریق بینی هوا را عمیقا" وارد و بعد از 10 ثانیه از دهان خارج کنید. این چرخه تنفس را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید.

منبع : وب سایت فکر زیبا

با ما در کانال دید و انرژی مثبت همراه شوید. منتظر حضور سبز شما هستیم. برای ورود روی عکس زیر کلیک کنید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر