5راز ایجاد یک وب سایت پرمخاطب
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳
0 نظر
1695 بازدید

در مرحله اول برای تولید یک وب سایت خوب، تولید محتوای باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است، زيرا که يک وبسايت همراه با مطالب شگفت انگيز و رتبه بندي موتور جستجوی مطلوب، کسب و کار شما را بهبود نخواهد بخشيد، اگر بازديد کنندگان شما به اندازه کافي زمان براي خواندن آنها اختصاص ندهند.
 
اکثر بازديد کنندگان وبسايت در سه تا پنج ثانيه اول متوجه مي شوند که آيا آنها مي خواهند سريعا سايت را ترک کنند و يا مدت زماني را براي ماندن صرف کنند. براي ايجاد يک تاثير اول عالي، وبسايت شما نياز دارد که بسيار خوب به نظر برسد، براي استفاده از قسمت هاي مختلف راحت باشد و ارائه محتواي خود را به شکلي ارائه کند که به راحتي خوانده شود.
 
اگر شما يک تجربه کاربري مطلوب ارائه کنيد، بازديد کنندگان وبسايت شما مطالب شما را خواهند خواند، آن را در شبکه هاي اجتماعي به اشتراک مي گذارند، براي خبرنامه ها ثبت نام مي کنند، انگيزه پيدا کرده و حتي خريد مي کنند.
 
در اينجا پنج نکته براي کمک به شروع روند بيان شده است که عبارتند از:
 
 1) تمرکز بر محتواي هميشه سبز داشته باشيد. محتوايي توليد کنيد که حتي در آينده هم جالب باشد. مخاطبان شما اين راه را براي معرفي محتواي شما براي سال ها ادامه خواهند داد.
 اين همچنين ايده خوبي است که به قسمت هاي قديمي از محتوا برويد و آنها را در صورت نياز، با آمار و اطلاعات جديد به روز کنيد. اگر يک بازديد کننده به يک قطعه از محتوا که منسوخ شده و يا حاوي آمار قديمي است برخورد کند، به سرعت سايت را ترک خواهد کرد.
 2) از قالب بندي استفاده کنيد که براي چشم جذاب باشد. شما مي توانيد آموزنده ترين و جديدترين مطالب را داشته باشيد، اما اگر آنها به شکل ضعيف، قالب بندي شده باشند، بازديد کنندگان از آن رد مي شوند و به آن توجهي نمي کنند. از فونت ها و رنگ هاي ساده استفاده کنيد که براي خواندن راحت تر هستند.
 اطمينان حاصل کنيد که مطالب خود را به پاراگراف هاي کوچکي تقسيم کرده ايد که براي هضم و فهم آسان تر هستند، و از ليست شماره ها و بولت پوينت ها به منظور برجسته کردن اطلاعات استفاده کنيد. شما همچنين مي توانيد از تصاوير، نمودارها، و اينفو گرافيک ها براي توضيح بهتر متن استفاده کنيد. عناصر بصري بيشتر، کار بزرگ جذب کردن و حفظ توجه بازديد کنندگان شما را انجام مي دهند.
 3) ناوبري ساده، تاثير زيادي دارد. فراموش نکنيم آنچه را که هدف اصلي مطالب است: ايجاد پيشرفت و برتري، فروش و درآمد براي کسب و کار شما. فرض کنيد که هر بازديد کننده وبسايت که در ارتباط با محتواي شما است، آن قدر تحت تاثير قرار بگيرد که بخواهد در مورد کسب و کار شما و خريد بيشتر بياموزد.
 شما مي خواهيد مطمئن شويد که کسي که مطالب شما را مي خواند به سرعت مي تواند به منوي راهنمايي شما دسترسي پيدا کند و هريک از موارد زير را تنها با يک کليک ماوس خود انجام دهد: اطلاعات بيشتر در مورد کسب و کار شما، با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند و يا يک معامله خريد را تکميل کند. اگر آنها به سرعت نمي توانند هر يک از اين موارد را به دليل ناوبري پيچيده و يا طراحي ضعيف انجام دهند، آنها سايت را ترک خواهند کرد و يک وبسايت آسان تر براي حرکت را انتخاب خواهند کرد.
 4) يک نماي موبايل پسند داشته باشيد. با توجه به اين که بسياري از مردم از طريق گوشي هاي هوشمند و تبلت هاي خود از اينترنت استفاده مي کنند، اين بسيار مهم است که يک وبسايت تلفن همراه پسند داشته باشيد. بازديد کنندگان شما مطالب را نمي خوانند، اگر نياز به زوم و حرکت به طور مداوم از يک طرف به سمت ديگر به منظور خواندن متن داشته باشند. گوشي هاي هوشمند خود را بيرون بياريد، وبسايت خودتان را مشاهده کنيد و خود را به جاي بازديد کننده قرار دهيد. اگر طرح وبسايت براي حرکت آسان نيست، پس شما نياز به ايجاد برخي از تغييرات داريد. هزينه ارتقاء به يک طراحي همراه پسند، کاملا ارزش دارد.
 5) اجازه دسترسي به مطالب خود را از هر صفحه بدهيد. مطالب شما يک بخش بسيار مهم از وبسايت شما است، بنابراين مطمئن شويد که آن از هر صفحه اي قابل دسترسي است. اگر بازديد کنندگان شما به صفحه اصلي برود، آيا آنها مي توانند به سرعت محتواي وبلاگ شما را شناسايي کنند؟ اگر آنها بر روي يک قسمت از محتوا باشند، آيا آنها مي توانند به راحتي دسترسي بيشتري، بدون نگاه کردن بيش از حد داشته باشند؟
 وبلاگ خود را قابل دسترس از طريق منوي اصلي آن کنيد و همچنين آن بايد شامل پيش نمايش گزيده اي از چند پست گذشته در هر صفحه باشد. هر بازديد کننده که در وبسايت شما حضور مي يابد، بايد قادر به شناسايي و دسترسي به اطلاعات شاداب شما با يک کليک باشد.
 

اثر بخشي مطالب خود را با اجراي اين راهنمايي ساده بهبود ببخشيد. راحت تر کردن خواندن مطالب براي هر بازديد کننده موجب مي شود تراکنش ها و تبادلات شما، و در نهايت درآمد شما افزايش پيدا کند.

 


 

نویسنده: رها صابری
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر